Latvijas augstskolas: Turība

piektdien, 22 jūnija, 2007

Ar šodienu sāku raksta sēriju par Latvijas augstskolām, kur ik vienā rakstā atspoguļošu savu skatījumu par Latvijas augstskolām. Kā topošais students esmu ievācis informāciju par tām un ne jau no augstskolu reklāmas bukletiem… Tā lūk – pirmais raksts par Turību!

logo.jpg

Esat nolēmuši meklēt savu laimi ar TURĪBAS palīdzību? Tad iespējams vienīgais, kam laimi atradīsiet būs šīs augstskolas īpašniekiem un investoriem. Pats gan šajā augstskolā mācījies neesmu, bet viss par ko bubuļošu šī temata ietvaros būs dzirdēts no drošiem avotiem, ko patiesībā varētu apstiprināt ik viens jau tur studējošais.Augstskolas Turība pamatmērķis ir peļņas gūšana un tikai tur vēlāk – izglītība. Ja esi gatavs maksāt par tādām lietām, kurām tev neienāktu prātā kādreiz maksāt, tad Turība ir tev īstā augstskola, tur varēsi maksāt gan par nokavētu kontroldarbu pārrakstīšanu (slimošanas gadījumā uzrādot slimības lapu tevi attaisnos un ļaus to darīt bez maksas), gan par auto stāvvietu, kas ir domāta augstskolas Turība studentiem (nesamaksāšanas gadījumā tavam auto tiks uzlikts riepas-slēgs un uzlikts sods – ja nesamaksāsi to, tad augstskolu nepabeigsi), tā pat ja būsi Turības bibliotēkā paņēmis grāmatu mācībām un atnesis to nodot atpakaļ kaut dienu vēlāk, kā tas ir paredzēts Turības noteikumos – nāksies maksāt (protams, nesamaksāšanas gadījumā – uz diplomu neceri).Taču maksāšana ir viens – otrs ir izglītība, ko varēsi iegūt, lai gan jāpiebilst, ka lielākā daļa pasniedzēju nāk no citām augstskolām – tā teikt, piestrādāt brīvajā laikā – attiecīgi viņu laika resursi būs ļoti ierobežoti, kas būtu būtiski jau augstskolu pabeidzot, kaut vai, lai dabūtu sev diplomdarba vadītāju.

Protams viss nav tik melnām krāsām krāsots – ir arī dažas pozitīvas lietas, ir daži labi pasniedzēji, labi koptas un remontētas telpas, pieejamas praktiski visas augstākās tehnoloģijas, iespējamas kopmītnes utt.

Taču Turībnieki (Turības īpašnieki, vadītāji, investori utt.) – padomājiet par to – iespējams jūsu peļņa augtu daudz vairāk, ja attieksme būtu pielaidīgāka un maksa par dažādām muļķigām lietām nebūtu primārā, bet gan STUDENTS. Un neaizmirstiet, ka augstskolu galvenais uzdevums ir izglītot.

P.s. (domāts Turības vadītājiem): esmu dzirdējis arī jūsu muļķīgo viedokli par to, ka šāda MAKSĀŠANAS sistēma sagatavo jūsu studentus reālajai dzīvei, taču šāds rekets (kad piespiedu kārtā par kaut ko ir jāmaksā, šajā gadījumā, kaut vai nesamaksāts stāvvietas sods – neļauj iegūt diplomu) piemeklē tikai retos cilvēkus, tāpēc nevajag pārspīlēt…

Lasi rakstu par augstskolu SPPA.

14 komentāri “Latvijas augstskolas: Turība”

 1. Respect Says:

  Pilnīgas muļķības – pats mācījos Turībā – Pasniedzēji profesionāļi, tehniskā bāze lieliska. Visi muri par papildus maksām ir tikai vienpersoniski – ja esi slimojis, tad pārrakstot kko nav nekas jāmaksā, bibliotēkas maksas ja pārsniedz termiņus ir OK, jo visi jau grib tikt pie grāmatām, nevis lai tās put kādam uz plaukta. Bet par stāvvietām – kur tās šobrīd ir bez maksas? un vispār negribi maksāt liec kur citur.

  Savukārt maksas par slikti nokārtotu eksāmenu pārlikšanu vienniozīmīgi motivē mācīties.

  Savukārt Diplombarbu vadītāju var atrast bez pronlēmām, tuklāt izvēloties kurš šķiet piemērotāks.

 2. bubulis Says:

  Tā ir informācija, kas ir nonākusi līdz manīm, iespējams Tu mācījies citos laikos vai pret tevi kaut kā īpaši izturējās. Taču jebkurā gadījumā mani attur studijas Turībā, ja man ir jāmaksā par kontroldarba pārrakstīšanu, ja esmu bijis saslimis vai bijis aizņemts citu objektīvu apstākļu dēļ. Vai arī ja man uz skolu ir jāatbrauc uz 5 min, bet pa to laiku man uzliek riteņslēgus un nesamaksājot šo sodu es riskēju ar iespēju nesaņemt diplomu (kam vispār nav nekāda sakara ar studijām).

 3. uldis Says:

  mjā, izcili informēts Tu esi. vai arī nepamatoti izgāz žulti par sodu, kuru varētu būt saņēmis sava slinkuma vai bezkaunīgas pret apkērtējiem uzvedības dēļ.

  1. Riteņslēgu liek, ja auto ir novietots ilgāk par 5 minūtēm.
  skat. http://turiba.lv/index.php?d=263 1.1.2 punktu.

  2. Par jebkuru slimošanu (uzrādot ārsta zīmi), vari pārlikt jebkadus pārbaudījumus un bez maksas.
  skaties studiju nolikumu, 11.3.6. punktu.
  http://turiba.lv/index.php?d=221
  Ja Tev ir darba komandējums vai drauga kāzas, tas nav attaisnojošs iemesls, bet gan Tava izvēle.

  3. Atšķirība no citām augstskolām, kārtīgi mācoties un izmantojot dotās iespējas, visu studiju procesu vari pabeigt, nepiemaksājot ne santīma. Visa nepieciešamā literatūra ir bibliotēkā, datori, izdrukas u.t.t. arī pasniedzēja dotie materiāli ir par velti un nav jamaksā par kopēšanu.

 4. uldis Says:

  kas attiecas uz Tavu viedokli par muļķīgajiem skaidrojumiem, tad ne VID, ne Lattelekom, ne lizinga firmas ne arī citi plašu pakalpojumu sniedzēji pat neklausās Tavos prātuļojumos par soda naudām.
  pat alimentu nemaksātājiem būs ierobežojumi.
  http://test.managimene.lv/politika/67
  kad paliksi pieaugušāks, sapratīsi, kapēc.

 5. bubulis Says:

  saproti, ka ssie mulkiigie skaidrojumi ir mans viedoklis, kursh ir izveidojies iz informaacijas no citaam personaam un taa nav viena persona.

  kaa arii es esmu paarliecinaats, ka Latvijas augstskolaa (t.sk. Turiibaa) ieguuts diploms ir ljoti labs un zinu, ka cilveks ar to varees atrast darbu attieciigajaa nozaree, bet, lai sso diplomu ieguutu Turiibas students, MANUPRAAT, vinjam ir jaaiziet cauri dazhaadaam proceduuraam, kas citaas augstskolaas taa nav un ssajaa gadiijumaa ssiis proceduuras mani nevilina.

 6. Citruss Says:

  Iisteniibaa jau gandriiz visaas augstskolaas ir jaamaksaa gan par biblioteeku, gan kontroldarbu paarrakstiishanu. Pats maacos RTU, tur jaamaksaa par laboratorijas darbiem, LU par eksaameniem, RSU un LLU laikam par jebko, ko neizdari laikaa. Biblioteekaas tas pats. Shaadaa zinjaa Turiiba ar neko sevishkju neizceljas…

 7. **** Says:

  Visās augtskolaaas, manupraat, ir jaamaksaa par jebkuru siikumu. Maaciijos SPPA un tur ir pat jaamaksaa par kopeejamajiem materiaaliem kurus dod lektori(vismaz muusu kursam taa bija). Turiiba nav sliktaakais variants, kur studeet.

 8. nauris Says:

  LOL.visas skolas kuras esmu macijies lidz shim bija lidzigi noteikumi.itsevishkji pedeja kura ieguvu videjo tehnisko.es nezinu varbut tu(autors) esi pieradis ka tev viss tiek pienests uz paplates.paradi nav janokarto.gramatas no bibliotekas vari njemt chupam.un tavu mashini spodrinas pats skolas direktors?nu nezinu.manuprat(kaut ari tur nemacos)shie noteikumi ir saprotami.ja ir macibu paradi.tie janokarto.ari visas gramatas jaatdod.utt.
  un vel.
  kas tavuprat ir bezmaksas.gribi teikt ja iestjoties LU vai kada cita skola.tu nemaksasi kadam.tur augsha stavosham.nepapildinasi vinja kabatu?jamaksa ir par visu.

 9. nuucha Says:

  izskatās ka te cilvēkam ir nu ļoti “droši avoti”. šogad iestājos turībā uzņēmējos, iepriekš 2 gadi tika pavadīti RTU tumšajos kaktos. Un teikšu vienu – Turība pret RTU ir kā diena pret viesuļvētru. Autostāvvietas cenas nemaz nav tās lielākās (5 Ls mēnesī), toties ir drošība. Tāpat studentiem pieejami resursi bezmaksas printēšanai un kopēšanai, pasniedzēji dod materiālus. Var iztikt bez kladēm. Studiju process ir elementārs un nesarežģīts. Jā un par tām maksām. RTU bija jāmaksā par laikus nenokārtotiem laboriem (3 LS), par datorklases izmantošanu (0,15 sant par reizi), par paroles atjaunošanu ja esi aizmirsis (0,2 Ls katrā datorklasē kur aizmirsi) un arī par bibliotēkas grāmatu savlaicīgu nenodošanu jāmaksā. Tā kā turība neslauc naudu tā kā tu saki. Piemērs – lai uzsāktu studijas rtu man bija (bez studiju maksas) no sevis jāpieliek kādi 15 Ls (dažādas kopēšanas, reģistrācijas, studentu apliecības uztaisīšana utt), studiju uzsākšana Turībā man līdz šim principā nav prasījusi nevienu papildus santīmu.

 10. Zane Says:

  Studēju LU. Kavējuma maksa bibliotēkā – 10 sant. dienā. Autostāvvietas – maksas (atšķirībā no BAT, nevar arī cerēt, ka nepamanīs, ka navsamaksāts, jo pie iebrauktuves šlegbaums). Ja nokavē studiju maksas maksājumu – draud, ka izslēgs. nokārtot vienu parādu maksā 15 ls. nav maz, ne? liekas, ka BAT 7 lati. Attieksme LU – ļoti slikta, izņemot pāris labos gariņus. Redz, priekšrociba tā, ka privātajā a-skolās students ir klients. Un vēl viens precizējums – Turībai nav investori.

 11. Liene Says:

  Šogad iestājos BAT, samaksāju studiju naudu,dabūju:
  1)studenta rokasgrāmatu
  2)studiju materiālus (kopēšana utt.)
  3)stāvvieta
  4)(iespējams,tāpēc ka filiāle)par darbu atkārtoto rakstīšanu vai nokavēto darbu rakstīšanu NAV jāmaksā.
  Eksāmena pārlikšana 5 ls.
  5)bibliotēkā var ņemt grāmatas uz tik ilgu laiku, cik nepieciešams.
  6)Pasniedzēji zinoši, atsaucīgi.
  Līdz šim man neviens nav pieprasījis piemaksāt nevienu st.
  Bubuli neesi jau PSRS, izglītība mūsdienās par maksu. Un jebkurā augstskolā ir par kaut ko jāmaksā.
  BAT nav tā sliktākā augstskola, kur mācīties.

 12. ilnait Says:

  I love this blog for gclub and I want to see gclub content in this blog again thank.

 13. Alexa Says:

  1.Es mācos Turībā pirmo gadu, sākumā viss patika, bet tad kad tev iedod tos datumus kad ir parbaudījumi mācībās, un tā kā es strādaju apmeklēju reti lekcijas, bet tad kad bija pārbaudījumi, es vienmēr ierodos, bet tad kad pasniedžēji jau izvēlas, tad jā un tad nē, mani sāka tas tracināt, jo kāda jēga bija norādit kaut kādus datumus, es kā strādājoš cilvēks, ne vienmēr varēju ierasties un tad nācās reizēm pa maksu kārto īpaši, kad bija pēdējās lekcijas, jo tad pasniedzēji vienmēr bija tik aizņemti ar to ka pasniedz citās skolās. Es pat vienu reizi dēvos 9 norīta uz Teikas vidusskolu, lai uzrakstītu darbu, lai tikai nebūtu jāmaksā.
  2. Es maksāju tādu naudu par skolu, bet es nesaprotu kādēļ maksāju par tiem mēnešiem, kad viņa nav jaapmeklē, jo es jau vinu pakalpojumus neizmantoju ne maija, ne jūnijā.. bet tik un tā ir jāmaksā. Tas man ļoti nepatīk.
  3. Attieksme no pasniedzējiem, viņiem visiem liekas ka tu jau visu zini, ka tev būtu jāzin. NEMAZ neaizdomājas, ka esam jauniņie un neko nezinam!!!

  Varetu jau vel daudz rakstīt, bet tad visi jautatu ko es tur Turība daru.. Ir arī savi plusi šai skolai arī.. Bet cik saprotu te mēs tagad mīnusus uzskaitam.. Par stavvietam neuztraucos, jo parvietojos ar sabiedrisko…. 🙂 Par to kā tur māca ir tā kā nu ir,.. Mani ir pāris priekšmetos radījies jautājums, kā lai iemācas ko tādu pa trīm lekcijām tie kas neko nezina?? esmu daudzas lekcijas noklausījusies kur pasniedzējs tekstu ka pupas maļ un neko ne pierakstīt ne saprast var, es biju laimīga ka tur beigās pasniedzēju nomainīja, savādāk nezināju kā eksāmenu nokārtošu.. neko nesapratu!!

  Vel man nepatik, ka katrā priekšmetā ir sava vērtēšanas sistēma, uzskatu ka jābūt vienādai.

 14. raybenchris Says:

  Sveiki visiem
  Ir nepieciešams kredīts, jebkādiem mērķiem. Es esmu pēc nosaukuma Mr Rayben Chris. Es esmu valdības sertificēts aizdevējs. Dot aizdevumus uzņēmumu, uzņēmumu un nozares pie lēts likmes. Es arī sniegt biznesa aizdevumu un individuālie aizņēmumi, par lētu procentu likmi 3%. Ja ir interese, aizpildiet kredīta pieteikuma veidlapu zemāk un nosūtiet to mums, lai mēs varētu sākt procesu jūsu aizdevumu:

  Pieteikties aizdevumam šeit
  Pilns nosaukums:
  vecums:
  statuss:
  valsts:
  pilsēta:
  sazinieties ar:
  Nodarbošanās:
  Mobilā telefona numurs:
  Summa aizņemties:
  Garums Loan:
  Ikmēneša ienākumi:

  Es gaidu lasījums jūsu pastu
  Sveicieni.
  Mr Rayben Chris


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: