Latvijas augstskolas: SPPA

pirmdien, 25 jūnijs, 2007

logo1.jpg

Šis ir otrais raksts no manas bubuļojumu sērijas par Latvijas augstskolām un tas ir par Starptautiskās Praktiskās Psiholoģijas augstskolu (nosaukums drīzumā tikšot mainīts). Šajā augstskolā pirms vairākiem gadiem stūdēt pamēģināju arī es, bet sava nelielā slinkuma un apstākļu sakritības rezultātā pametu, tāpēc par augstskolu manis izteiktais viedoklis būs gan no manas, gan no citu pieredzes.

Augstskola iespējams ir viena no jaunākajām Latvijā, kā dēļ augstskolā dažkārt ir haoss papīros, vadībā, turpretēji citās augstskolās jau ir atstrādātas sistēmas, taču tas nebūtu tas sāpīgākais jautājums.

Kā lielu mīnusu lieku augstskolas vadītāja nostāju, ka visi darbi, projekti utt. ir jāveido par pašu augstskolu un 4 mācību gadu laikā tas ne tikai “piebesī”, bet patiesībā arī liedz apgūt plašākas tēmas, kā arī izpausties tur, kur tev ir talants. Tas ir nozīmīgi, ja esat nolēmuši studēt šīs augstskolas reklāmas un mārketinga vai datordizaina studijās. Protams, nešaubos, ja uzrastos kāds revolucionārs starp studentiem ar drosmi viss būtu maināms.

Vēl man nozīmīgi aspekti ir tie, ka dažas no lekcijām ir pilnīgi bezjēdzīgas, apmēram ieliktas,. lai aizpildītu studiju grafiku. Piemēram, mācoties reklāmā man bija lekcijas par datorlietām, kurās mācīja jau sen izkalto (pamatskolā, vidusskolā) Word, Excel utt.

Esmu dzirdējis arī nelielas baumas, kas mani šogad nostopēja skrējienā uz dokumentu iesniegšanu šajā augstskolā, baumas par to, ka daži no labākajiem augstskolas pasniedzējiem nevarot sadzīvot ar vadību, kā rezultātā pametīšot (un viens labs reklāmas speciālists to jau ir izdarījis) darbu šajā augstskolā. Tas vairāk attiecas uz reklāmas studijām.

Sliktās ziņas ir arī tās, ka tiek ieviesta maksa par daudziem pasākumiem, par kuriem Turības studenti jau maksā sen, sākumā to nebija.

Bet par spīti šiem mīnusiem, vēl ļoti labi atceros, ka apmeklējot tādus nelielus kursus, kas vairāk bijā kā izklaidēšanās un obligāts pasākums pirms iestāšanās augstskolā, daudzi no tur esošajiem potenciālajiem studentiem bija atnākuši tieši uz SPPA labo atsauksmju vadīti. Taču augstskolu varu izcelt arī ar labi sakārtoto vidi – izremontētām telpām, pieejamajām tehnoloģijām.

Šī augstskola joprojām ir manu potenciālo studiju vietu sarakstā.

Augstskolas vadītājiem: padomājiet par maksu aizstāšanu (domāju par kavētu kontroldarbu, laicīgi neiesniegtu darbu utt.) ar kādiem citiem pasākumiem, jo Turība nebūt nav labākais piemērs no kā mācīties.  Un vēl Jums ir ļoti jocīgs logotips, kā arī ieteiktu padomāt par jauno nosaukumu, kuru vēlaties ieviest- tas šķiet pilnīgi muļķīgs un nenopietns.

Lasi rakstu par augstskolu Turību.

Advertisements

23 Responses to “Latvijas augstskolas: SPPA”

 1. Mfz Says:

  Esmu runājis ar pāris, kuri ir pabeiguši datordizaina studiju programmu, un daži, kas vienkārši pametuši. Tie kas pabeidza,vienkārši pabeidza dēļ papīra un iztērētiem naudas līdzekļiem pirmajā un otrajā gadā. Paši viņi pat izteikuši domu, ka labāk vajadzēja iet studēt uz BKI, tagad jau BSA. Viņi arī uzķērās uz tām atsauksmēm, ka tur esot wow līmenī augstkola, super pasniedzēji, jaunākas tehnoloģijas, utt.. Savukārt par BKI cik es parunājis esot daudz saprotamāki un pretīmnākošaki. Vispār gaidu ierakstu par BSA ex BKI.

 2. **** Says:

  Es studeeji SPPA, un neiesaku nevienam tur studeet. Jo tur valda taads haos, ka taa deelj daudzi studenti , kā arii pasniedzeeji ir aizgaajushi prom. Tas haos tuvaako gadu laikaa nemainiisies, jo vadiiba taada.

 3. bes Says:

  Man ir apnikusi tā gaušanās, jo visi to vien māk kā nolikt. Paši studenti arī ir vnk piiiiii. Nekad laikā savus darbus neizdara, tad pirms sesijām gāž rinķī prodekānu kabinetus ar dumjiem jautājumiem un viltotām asarām. Un šī augstskola noteikti var izcelties ar lielāko baumu kantori visā valsts vēsturē. Visas diskusijas parasti sākas ar :”Es dzirdēju, ka…”! Nekad neviena bauma nav pilnībā apstiprinājusies. Es arī studēju SPPA, bet atšķirībā no citiem , uzņemos daļu vainas pie tā, kas ar mani šajā skolā notiek. Un vienu es varu pateikt, tie pasniedzēji, kuri man kaut ko ir mācījuši, ir ievērības cienīgi, kaut vai tādēļ, ka viņi savus studentus uzrunā vārdos. Vajadzētu atcerēties, ka bauma klejo ar ātrumu viena slikta lieta, desmit izpaltītāji, kamēr vienai labai lietai ir tikai četri izplatītāji… Kunkstiet mīlīši tālāk, tā mēs tālu tiksim. Visu cieņu, bet mēs katrs pats izvēlamies kā savu dzīvi kārtot un dzīvot.

 4. bardaks Says:

  Bes tu gadiijumaa neesi taa kas glorijas kantorii par paliigu piestraadaa vai vienkaarshi izleceeja? ja arii students ir vainiigs pie taa ka nenokaarto skolas lietas laikaa un par to papildus maksaa – Tev ir taisniiba pilniibaa, bet maksaajot 1200ls gadaa Tev skjiet normaali, ka nereti jaamaacas koridoram liidziigaa telpaa, kur praktiski vienmer ir problema ar truukstosho kreeslu piemekleeshanu pat nerunaajot par jeb kaadiem macibu liidzekljiem (projektors, portativais dators, taafele uz kuras rakstiito var saredzeet). tas iesaakumaa par saimniecisko dalju, veel klat naak pati fakultaates vadiiba, it kaa jau nekas – mazaak jautaa, vairak laika ieekonomeesi – kantoris ir vai nu ciet vai tajaa sedoshajiem nav laika(iedomaajaties NAV LAIKA), dazhreiz liekas ka ne tajaa kabinetaa ietraapijis esi, jo darba laiks tur ar taads tiiri svariigs – no 13.30 – 17.30, meegini iespeet tajaas 4 stundaas, vardu sakot staajies neapmierinaato rindas galaa. un prieksh asaakaam izjuutaam – ej sesijaa uz kontroldarbu ar tiiru sirdsapzinju, bet nekaa – neesi pielaists! kapec neesi pielaists? atvainojiet, es, Glorija, nedaudz kaut ko sajaucu, Jus esat pielaists un nekas, ka taa nobiedeeju TAS JUMS ADRENALIINAM!
  Saulainu un panaakumiem bagaatu jauno maacibu gadu SPPA!

 5. bes Says:

  dārgais Bardaks, es tev piekrītu par to saimniecisko daļu. Bet tev galīgi nav taisnība par to izlekšanu vai Glorijas vietnieci (bet kā joks tas ioja labs:), respect).Vnk man ir apnikusi tā baumošana, jo nav viss tik melns kā to mālē. Es nemaksāju par melniem ādas dīvāniņiem, bet par to, lai man kaut ko iemāca. Protams, kā var iemācīt, ja tāfeles vietā ir 3 kvadrātmetrus liets zaļš pleķis, no kura krīts nobirst (kurš tagad vispār ar krītu vairs raksta). Man laikam viss neliekas tik traki, jo man ir foršākie kursabiedri, kuri spēj kompensēt visas šausmas, kas apkārt notiek.

 6. maaa Says:

  par tiem nenodotajiem darbiem ir taa… man ir tik daudz laika, jo lekcijas vnk ir tik maz, ka es tos darbus varu uzrakstiit arii veelaak.. ar taadaam domaam arii taa sesija ir klaat… jebkuraa gadiijumaa ir vainiiga skola… studenti ir forshi, bet diemzheel viilushies (lielaakaa dalja).. shodien mums bija jauns uchuks… super onka,… BET… protams peec Ziemassveetkiem atkal iet prom… baac… tas nu gan kaut kas jauns…
  paskaties pirmajam kursam lekciju sarakstu… man zheel tie studentinji, kuri maksaa to lielo summu par to, ko iemaacija jau vidusskolaa..

 7. Bubulis Says:

  negribu neko teikt, bet ssogad mani no studijaam ssajaa augstskolaa attureeja tie stulbie kursi vai nezinu kaa to nosaukt pirm iestaashanaas augstskolaa par ko man ir jaamaksaa nauda + nedaudz paliidzeeja arii tas lekciju saraksts, kur man kaa toposhajam diainerim buutu jaamaacaas kaut kaada fucking statistika, kam man tas?

  un nenozheeloju ne mirkli, ka ssobriid maacos Banku Augstskolaa – sisteema sakaartota, protams dazhi miinusi ir visur, bet sseit vismaz juutu izgliitiibas kvalitaati, taa kaa tas tiek atsveerts!

 8. rolands Says:

  man gan patiik lloti lloti ssi skola

 9. Poga Says:

  Nevienam un nekad neiesaku nākt uz šejieni mācīties!

  SPPA studente

 10. wild Says:

  ir jau 24. septembris, bet pirmo lekciju taa ari neesam sagaidijushi. macibas saakaas ar 3dienu ziimeeshanas praksi, katru dienu pa veselam 2 stundaam! driiz jaiemaksaa nakamie 350 lati.
  datordizaina 1. kurss

 11. lee Says:

  ja neviens neko neuzsaaks dariit, nesaaks riikoties un ciiniities par savaam tiesiibaam, tad jap skola noies pa burbuli…kaapeec es veel maacos? vnk gribu buut profesionaala shajaa jomaa, un kaads labs pasniedzeejs tomeer veel ir palicis…ja juus domaajiet ka pasniedzeeji jums visas zinaashanas saliks pa plauktinjiem, tad piedodiet sheit nav vidusskola. juus domaajiet, ka aiziesiet un noseedeesiet taas lekcijas, ka tad juus buusiet profesionaalji…ir jaadara daudz vairaak nekaa mees daram!!
  taa kaa pedeejais laiks, lai speetu panjemt to labaako no labaakajiem pasniedzeejiem, kas ir palikushi…

 12. tommy Says:

  shi skola ir miskaste ar taas ipashnieku priekshgalaa un vinja debiilajaam iecereem. nevienam neiesaku pagaidaam naakt sheit maaciities jo te ir bardaks. tagad veel iipashnieks ir izdomaajis ka skolaa ziimeet un gleznot nevarees bus tikai kontaklekcijas kuraas pasniedzeeji staastiis kaa tas jaadara!!!!!! Pasniedzeejiem nav ne vainas. tikai mums 2. kursaa nemaaca kaadus 5 priekshmetus kuriem buutu jaabuut, bet vadiiba atlaida pasniedzeejus un tagad nevar atrast kaut ko vietaaa!!!
  Ja palasa augstskolas akreditaacijas pašnoveerteejumu naak smiekli par to kas tur saraktiits jo mums puse pat no taa vairs knapi notiek. shobriideejaa datordizaina fakultātes vadiitaaja ir vispaar izcili riebiiga, lai ko arii vinjai neprasiitu vinja mani soliidi pasuuta paaris maajas taalaak!!! VOT TAAA IR atieksme????????? salidzinoshi ar pagaajusho gadu man ir sajuuta ka lekcijas vispaar vairaak nenotiek.
  Pats labaakais ir tas ka mums nav anglju valodas lekcijas, bet ka tik otraa kursa beigaas nebija jaliek eksamens anglju valodaa. UN tas cipars ( 1450 ) ko prasa pirmā kursa studentiem ir pilniigi neadekvaats!!!

 13. lee Says:

  par to es pilniigi piekriitu, jo mums interjeristiem arii nenotiek taa pati anglju valoda un veel kaadas 5 vai 6 maaciibas, kuraam jau vajadzeeja buut. ar to fakultaates vadiitaaju nez, bet nju kkas ir jaadara…ja mums neviens skolaa nenaak pretii, tad varam rakties takk kkur dziljaak, galvenais vajag visaam fakultaateem kopaa…

 14. Es Says:

  pagaidiet, miiliishi, jums visas lekcijas, kas izkriit tagad, buus peedeejos kursos… un tad buus jautri! es skaitu MEENESHUS, cik veel jaaiztur shajaa drausmiigajaa, nesakaartotajaa iestaadee……… :((((

 15. lee Says:

  nju ja vispaar taas lekcijas kaads izdomaas ielikt, vai vnk tikai peec tam ierakstiis papiiraa, ka esam to maaciijushies, bet izraadaas, ka nea…

 16. nlo666 Says:

  es macijos shajaa skolaa 3 meneshus un aizgasju jo 1) man maaciija pilniigi absurdas lietas, kuras jau sen zinaaju
  2) 20 lekciju vietaa man notika tikaI 8!!!!
  3) VISU LAIKU MAINIIJAAS PASNIEDZEEJI
  4) es tieshaam absaubu vai shii augstskola piedaavaa ko vairaak kaa papiiru par to, ka ieguuta augstaakaa izgliitiiba. Tam papiira gabalam nav itin nekaada seguma. Vien naudas izteixmee

 17. atomsis Says:

  Uz janvāra Sesiju meitenei ir forši, saraksts kas izlikts internetaa neatbilst faktiskajam, un kad skolā viņa to pateica, viņai rupji atcirta, ka redziet internetā viss esot pareizi, lai iemācoties lasīt…

  Pastāstija man, kā izgāja akreditāciju, sarakstīja ka vot ir tas ir šitas, akreditācija beidzās, visas labās mantas pazuda (labi fotoaparāti/video kameras/projektori utt)

 18. student Says:

  es tiešām nesaprotu – vai Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, akreditējot Reklāmas fakultāti (kaut tikai uz 2 gadiem), neredzēja šo haosu un normāla mācību procesa nenodrošināšanu šajā augstskolā????????????????

 19. Poga Says:

  -> student

  sppa rektors J. Zalkalns ir Augstākās Izglītības Kvalitātes Novērtēšanas centra valdes priekšsēdētāja vietnieks. Ko mees varam gribeet?

 20. Studente Says:

  Tiem, kas vēl šaubās par to, kāds murgs notiek SPPA, iesaku izlasīt delfu rakstu “SPPA studente- par aiziešanu no augstskolas”. Es pati (diemžēl) tur vēl studēju un varu teikt, ka visi augstskolai veltītie sliktie vārdi ne tikai NAV safabricējums, bet vēl ne simto daļu neatspoguļo no tā, kas tur notiek. Vairākās fakultātēs pret studentiem tiek vērsts nekas cits kā morālā vardarbība, studentiem tiek draudēts un viņi tiek apvainoti. Ja studenti iebilst pret to, ka viņiem trūkst kredītpunkti, tiek draudēts, lai viņi neceļ troksni un nevienam nestāsta, kas notiek augstskolā, citādi viņus iegāzīs kursa un bakalaura darbu aizstāvēšanā un izmetīs no augstskolas. Studentiem netiek nodrošināti vajadzīgie priekšmeti, tā vietā saliekot kaut kādus mistiskus priekšmetus, kas vispār nav domāti attiecīgajai fakultātei. Jebkādi protesti tiek apspiesti jau saknē ar draudiem, studenti ir iebiedēti. Pret studentiem izturas kā pret suņiem, augstskolas vadība pilnīgi atklāti studentu klātbūtnē (!!) runā par to, cik viņi esot stulbi.
  Nekādi materiāli studentiem netiek nodrošināti, viss jāpērk vai jākopē par pašu līdzekļiem, lai gan studiju maksa ir tikpat liela, kā augstskolās, kur dod visus materiālus, kādi 20 Ls mēnesī aiziet papildus vismaz. Visā augstskolā ir viens (!) projektors. Visi normālie pasniedzēji jau no augstskolas pārsvarā ir aizgājuši, jo augstskolas īpašnieks Mihailovs uzstāda viņiem neadekvātas prasības- piemēram, katrā lekcijā filmēt studentus. Visi projekti augstskolā ir visās fakultātēs jātaisa kā augstskolas pašreklāma, citu tēmu vienkārši tur nav.
  Kāds teiks, ka vienkāršākais ir nomainīt augstskolu. Diemžēl arī tas šai gadījumā nav vienkārši. Pirmkārt, skola ir izdomājusi, ka par akadēmiskajām izziņām studentiem jāmaksā 40 Ls. Turklāt studentiem, kas vēlētos augstskolu pamest janvāra beigās (pēc sesijas beigām), obligāti ir jāsamaksā mācību maksa par 2. semestri, citādi viņi netiek pielaisti pie sesijas. Būtībā ir vienalga, ka studenti lekcijas neapmeklēs un no augstskolas aizies, mācību maksa jāmaksā vienalga, citādi nepielaiž pie sesijas => nevar dabūt pilnīgu akadēmisko izziņu. No skolas tikt ārā diemžēl ir daudz- daudz grūtāk, nekā tikt tur iekšā. Es aicinu ikvienu klausīt veselajam saprātam un NENĀKT mācīties uz šo augstskolu!

 21. silvija Says:

  Mihailovs vada dizaineriem diplomdarbus -tas gan droši vien ir cirks par rubli 😀
  Interesanti kā vispār neprofesionāls cilvēks šajā jomā var vadīt diplomdarbu? Bet SPPA jau visu ko var dabūt gatavu…
  Nez, cik ilgi studenti un pasniedzēji ļaus sevi tā čakarēt? Jā… laikam nevienam jau nav dūšas ko pasākt-tā jau ir-ir jau labi, nav jau tik traki :)))

 22. catbich Says:

  Тем, кто хочет идти на переводческий фак. от души НЕ РЕКОМЕНДУЮ поступать в SPPА. Студентов ооочень мало на курсе – до 4 человек и то из тех, кто не ушли. Как следствие, соединяют дневное, вечернее и ЗАОЧНОЕ отделение, а также латышский и русский потоки, и еще разные курсы вместе и у всех лекции вечером (в ЕКА было тоже самое в 2010 году). По субботам тоже есть лекции.
  Никакого образования, полная деградация и высасывание денег.
  Лекции повторяются, каждый год нужно делать проект по переводу (тупо перевести определенное кол-во текста и аудиозаписи) и защищать их. Не смотря на все требования выполнения проектов контроль скудный. Работа над переводом не проверяется, зато, если на защите будешь убедительным, получай хорошую оценку (ито не всегда). Плохие отншения с деканом?-не жди хорошей оценки. От отношений много зависит.
  Того, кто увидит, что там бардак и начнет добиваться порядка методично заткнут за пояс…и так каждый раз.
  Цены неоправданно завышенные, зато всё законно, не сомневайтесь.
  Латвийские учереждения, такие как Izglītības kvalitātes valsts dienests или Izglītības un zinātnes ministrija только разводят руками.

  Выбирайте тщательно проверив. Сходите разок на “день открытых дверей”, который происходит чуть ли не каждый день. Не поленитесь и вам воздастся. Посмотрите на веб-страницу, на институт и на его “обитателей”. Пообщайтесь обязательно с деканом. Обязательно ознакомтесь со списком цен и сравните его с ценами БМА, например. Если после этого к вам не прокрались сомнения, то пеняйте на себя или наслаждайтесь обилием халявы за 1100 или латов в год.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: