Automašīnas apdrošināšana – kur izdevīgāk un, kur neizdevīgāk!?!

otrdien, 3 jūlijs, 2007

Šodien piespiedu kārtā nācās apdrošināt auto, taču, lai arī process šķiet vienkārš un garlaicīgs, es kā jau kārtīgs Bubulis – Latvietis no laukiem vispirms izzināju cenas un tad ķēros pie maksāšanas.

Mana auto apdrošināšanas cenas svārstījās no 70-140 Ls – beigu beigās apdrošināšanu veicu BAN – Baltijas Apdrošināšanas Namā un ja nebūtu nedaudz nokavējis, tad tas prieks būtu bijis vēl lētāks, jo kā izrādījās tad pavisam nesen ir paaugstinātas OCTA cenas.

Šeit arī veicu nelielu pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot automašīnas obligātās apdrošināšanas polises cenu uz vienu gadu, ar nosacījumu, ka auto ir 1997. gada, VI riska grupa (cenu pieprasījumu nesūtīju man nezināmām un šaubīgām apdrošināšanas kompānijām):

BTA – 106 Ls
Ergo – 117 Ls
Balta – 142 Ls
If – 101 Ls
Baltikums – 108 Ls
BAN – 74 Ls

Patiesībā šo tendenci uz cenu svārstību apdrošināšanas lauciņā biju pamanījis jau iepriekš, tāpēc visiem, kas grasās kaut ko apdrošināt (ne tikai transportu) iesaku painteresēties par cenām vairākās kompānijās. Apdrošināšanas lauciņā vajadzētu ņemt vērā arī to, ka ja vienā kompānijā letāk ir viens, tad tur lētāks ir viss.

Advertisements

5 Responses to “Automašīnas apdrošināšana – kur izdevīgāk un, kur neizdevīgāk!?!”

 1. Ingus Says:

  Novēlu braukt bez starpgadījumiem. Ir dzirdēts, ka lētāko piedāvājumu veicēji mēdz par katru sīkumu vērsties ar regresa prasību pret avārijas izraisītāju, kas nozīmē, ka apdrošināšana patiesībā ir tīri formāla un var sanākt ziepes. Nezinu kā ir ar BAN, bet nu starpība ir pietiekami liela, lai būtu aizdomīgi.

 2. Bubulis Says:

  njaa, par to gan nezinu, bet skaidrs, ka BAN tomeer ir sameeraa stabils tirgus daliibnieks, taa kaa nedomaaju, ka ssie saaks piesieties, bet nu jebkuraa gadiijumaa braukshu praatiigi! 🙂

 3. Klaids Says:

  Neredzu šajā sarakstā aas Balva 🙂

 4. devilsdance Says:

  Lai nesanāk nesmuki, es izmantoju http://www.iizi.lv, visi apdrošinātāji, izņemot BTA + visi periodi!

  Pagājušonedēļ eksperimentējot atklāju, ka vienai mašīnai mazākā OCTA cena uz gadu bija 1200LVL, bet dārgākā octa – 3000LVL!!! Vājprāts :):):)

  Tagad vienmēr visu pārbaudu + ņemu lētāko, jo tik un tā, ja kāds negudrais ieskries man sānā naudu man būs jāpiedzen no viņa apdrošinātāja.. Tā ka nav jēgas uztraukties par OCTA nodrošinātāju, bet tikai par cenu! 🙂

 5. Tatjana Says:

  Da ja toze mogu podelitsa opitom.
  Kupili u BAN Kasko,pocti 1000 ls,a kogda ugnali nawu mawinu to polucili 0000000000000 ls.Do six por plotim banku,a nas oni ignorirujut.
  BAN eto samij beztizij ucasnik rinka !!!!!!!!!!!!
  Esli estj vozmoznostj poka nicego neslucilosj i begite v druguju straxovku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: