PALDIES, ka NEsmēķējat!

otrdien, 24 jūlijs, 2007

Kādā saulainā dienā ar draudzeni nolēmām pēc ilga pārtraukuma aizbraukt paēst pusdienas lepnajā LIDO krasta centrā. Viss bija lieliski, tikai tāds sīkums, ka kāds vīrs ap 45-55 gadiem, pieklājīga izskata (iespējams braukā ar Mercedes Benz) vienkārši stāv pie LIDO ieejas blakus zīmei – SMĒĶĒT AIZLIEGTS un bez jebkādiem kompelksiem kūpina dūmus virsū turpat blakus sēdošajiem  un ēdošajiem LIDO apmeklētājiem. Pēc tam, kad piegāju un norādīju ar pirkstu, ka tur ir zīme “SMĒĶĒT AIZLIEGTS” šis kungs tikai nedaudz apjuka un pēc brīža pilnā neapmierinātībā nomurmināja, ka lai aizeju palasīt zīmes otrā pusē, ko tā arī nesapratu. Protams es devos tālāk, bet kungs palika ar savu cigareti un to nokūpināja līdz galam, ne viena cita, ne LIDO personāla netraucēts.

cigara.jpg

Piemērs nr.2: skaista, saulaina diena, kuru grēks būtu nepavadīt pie Latvijas dārguma – jūras, taču, ja es to vēlos darīt labā, sakārtotā pludmalē ar zilo karogu, kārtīgām tualetēm un komfortu, tad man ir jārēķinās, ka, lai arī pie ieejas pludmalē ir skaidri un gaiši nosvītroti smēķīši, atradīsies kādi jampampiņi, kuriem ir vienalga, ka tev guļot svaigajā gaisā viņa pretīgie dūmi nāks virsū. Arī šeit diemžēl jāsaka, ka cilvēki ir dziļi vienaldzīgi, ka viņu bērni turpat netālu rotaļājas un elpo šos pašus dūmus.

freemylungsauto.jpg

Ko ar to visu vēlējos pateikt? To, ka smēķēšana ir vissliktākā lieta, ko vien varu iedomāties pasaulei. Centieties pārspēt, taču, uz tā rēķina, ka pērkat cigaretes cilvēki tikai nopelna daudz naudas, lai varētu uzbūvēt lepnas villas un noprikt lepnus auto, cigarešu dūmi bojā gan jūsu, gan jums apkārtējo veselību, tāpat ir daudzi, kuri nezina, ko nozīmē miskaste un attiecīgi cigaretes tikai piesārņo dabu… un kāds no tām labums???? Vai kāds man to var pateikt???

P.s. Smēķētāji: ja tomēr šī bezjēdzīgā darbība jums šķiet tik nozīmīga un bez tās nevarat iztikt, tad vismaz netraucējiet dzīvot citiem, nepīpējiet tur, kur citiem šie dūmi ir nepatīkami, pacentieties nesmēķēt vispār tur, kur ir zīmes smēķēt aizliegts, pacentieties to nedarīt bērnu klātbūtnē un……. pacentieties izdomāt, kāpēc jums to vispār vajag???

Citi raksti:
http://www.onkulis.com/2007/06/09/kaut-kas-nav-kartiba/
http://dzivesmaksla.blogs.lv/raksts/33680/
http://domkrats.lv/blog/?p=172
http://zvejniekciemavsk.blogs.lv/raksts/37108/

Patiesībā tādu rakstu mazajā Latvijas blogu sfērā ir ļoti daudz:
http://blogsearch.google.com/blogsearch?hl=en&q=sm%C4%93%C4%B7%C4%93%C5%A1ana

Advertisements

8 Responses to “PALDIES, ka NEsmēķējat!”

 1. Archijs Says:

  Zini kāda atšķirība starp tevi un džeku ar mersedesu? Mersedess! Tāds verķis to atļauj darīt visur. Un ja tas ir kruts mersedess, viņš pat nevar to darīt visur, viņš var darīt ko grib un kur grib – vienmēr. Kā čaks noriss apmēram.

  Though tas rīcību neattaisno.

 2. Bubulis Says:

  njaa, protams – vienaa vaardaa sso mercedesu vareetu nosaukt par STULBO LATVIJU – ziimulju valsti!

 3. iivs Says:

  esmu lepns par sevi, ka atmetu … tagad necieshu ne duumus ne arii piipeetaajus.

 4. japets Says:

  Pilnīgi piekrītu.
  Smēķēt nerēķinoties ar apkārtējiem ir bezkaunības kalngals. Pag, nē, bezkaunības kalngals ir vēl pēc tam apgalvot, ka tās esot viņa tiesības!

 5. Bubulis Says:

  Jaa, japets, tikai parasti vinji apgalvo, bet uzvedas ljoti agresiivi, ja tu aizraadi. taapeec nedod dievs aizraadiit kaadam buudiigam vecim, kuram smadzenes no kachaashanaas jau sen saraavushaas….

 6. krizdabz Says:

  Man nezkāpēc (lai arī netaisni pret Latvijas vidējo-pelēko) patīk Archija komentārs un es tam piekrītu. Tie, kam pieder Mersedess mēdz slapināt no augšas.. 😀

  Bet par to smēķēšanu runājot. Savulaik visai daudz smēķēju, taču tagad esmu sevi izkontrolējis līdz tādam svētdienas pīpmanim. Tomēr kad smēķēju es parasti piedomāju pie tā, lai mans netikums īpaši neskar apkārtējos. Nodarbe kā nodarbe, netikums vien ir, taču man liekas smieklīgi šādi Tavi teikumi: “smēķēšana ir vissliktākā lieta, ko vien varu iedomāties pasaulei”.. Ideālists atradies. 🙂 Pilna pasaule vēl ne tādu vien netikumu..

  Tagad tabakas izstrādājumu cenas paliek krietni dārgākas un es domāju, ka šīs cenas “likvidēs” lielu baro mazo sīkaļu – wannabe stailiš smoukeru.. Paliks tikai rūdīti smēķētāji, tie kam patīk smēķēt.. Un kamēr viņi netraucē apkārtējiem – aiztikt nav ko.


 7. heh..
  “smēķēšana ir vissliktākā lieta, ko vien varu iedomāties pasaulei”

  jā – tas tiešām iznīcinās planētu.

 8. Bubulis Says:

  ja ne izniicina, tad vismaz ljoti to bojaa!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: