Stāsts par ķēmiem jeb par grafiti

trešdien, 1 augusts, 2007

Šodien piefiksēju, ka uz Tērbatas ielas (esmu drošs, ka tā nav vienīga iela) nav neviena ēka uz kuras nebūtu uzpūsts kāds grafiti ķīpājums. Tas man lika atcerēties jau sen aizmirsto raidījumu no Dāvida šova, kurā bija uzaicināts viens tāds ķēms, kuram viņa huligānisms likās tik foršs, ka viņš pat neaizdomājas par to, ka cilvēki ir strādājuši, pelnījuši naudu, lai izdaiļotu savu māju (ēku) tā kā viņiem patīk, taču tad parādas, kāds no ķēmiem un sabojā krāsojumu vai vēl pretīgāk – uzpūš savu ķīpājumu uz ķieģeļiem, kur nevar pārkrāsot.

Pieļauju domu, ka šiem ķēmiem pašiem nav nekādu īpašumu, kuru kāds varētu sabojāt ar savu tizlumu, tāpēc viņiem to ir tik grūti saprast, ka šādā veidā ne tikai sabojā pilsētas paskatu, bet arī cilvēka darbu, ieceres utt.

Ja pastaigāsiet pa Rīgu un pievērsīsiet uzmanību šiem ķīpājumiem, tad sapratīsiet, ka 99% no tiem ir kaut kādi tizli burti, kurus nevar nemaz salasīt.

Viens, ko es gan atbalstu un ja man būtu tādas iespējas – atļautu šiem huligāniem veidot savus darinājumus uz vecajajām Rīgas tuneļu sienām, kur tie varētu krāsot un pārkrāsot līdz sirds patikai. Vai pat vēl labāk – es Rīgas Domes vietā ziedotu vienu sienu grafiti mākslai. Tas varētu ķļut pat par tādu kā tūristu apskates objektu un būtu interese turp atgriezties atkal un atkal, jo katru dienu būtu ar vien jauni un savādāki zīmējumi.

Advertisements

11 Responses to “Stāsts par ķēmiem jeb par grafiti”

 1. N.R. Says:

  jā, tie kretīni ir visur. kājas lauzt. iedomājies kalnciema ielas restaurācijas procesā cilvēki centās un krāsoja/restaurēja mājas, nē – redz kretīnam jaatvelkas un jāuzpūš savi “bomb”i tur visur.


 2. Tu nesaproti. 50% no tā, ko redzi uz Rīgas sienām – nav graffiti. Arī tas, ko rada lagāli ar visādām sejā, personāžiem, mega3D – tas arī nav graffiti.

  Tu runā par to, ko nesaproti.

  “ja man būtu tādas iespējas – atļautu šiem huligāniem veidot savus darinājumus uz vecajajām Rīgas tuneļu sienām” – tur jau tā sāls, ka Tev neviens atļauju nelūgs (Bansky teica: “It is easier to get forgiveness then permission”, starp citu)

  phe

 3. na Says:

  tie nav graffity tie ir tagi.
  vnk kaada idinja paraksts.
  paarsvaraa riigaa vinji ir nekvalitatiivi. neatbalstu..

 4. Edijs Says:

  Jā, tie paraksti uz sienām tracina. Ok, štrunts, ja uz kaut kādas pussabrukušas mājas vai sētas kaut kas uzķēpāts. Bet, kad uzpļūta uz svaiga krāsojuma.. Jā, un visdebīlākais ir tas, ka tie kropļi mēdz arī uz ķieģeļiem pūst, kur nav iespējams aizkrāsot. Vecrīgā var ne vienā vien vietā ko līdzīgu redzēt. Šķiet, ka čaļiem vienkārši krāniņi par īsu un ir nepieciešamība kaut kā pazīmēties. Bet viņu ķeburus jau ne visi atpazīst. So, kāda jēga? Pazīmējas viens otra acīs tikai. Kā suņi – apmīž stabu, lai citi zin, ka šis tur bijis. Ja ieraudzīšu kādu kādreiz kaut ko pūšam, došu pa ribām. Lai gan tas viņus par cilvēkiem nepadarīs…

 5. N.R. Says:

  da whatever, who cares kā tos sūdus sauc, tegi, bombas vai stencili. man vienalga. redzēšu kādu šito rakstītāju, tiešām norausies ne pa jokam. atraduši te sev surogātkultūru, jefiņi.

 6. Bubulis Says:

  kjipa skaisti vai neskaisti – viss viens, tas ir huligaanisms. iedomaajies sevi – ISTABU AUTOR – kaadas eekas iipashnieka lomaa, kur esi bankaa panjeemis krediitu, lai izromonteetu fasaadi, tachu peec remonta triis dienas veelaak atnaak kjeemi un pusi no tavas jaunaas fasaades nopuush ar kaut kaadaam savaam fignjaam… tu nebuutu sarugtinaats?

  un tas, ka vinji to tieshi dar, tad kad tas nav atljauts nav nekaads ataisnojums vai fiicha tam visam, driizaak IDIOTISMS!!!!


 7. es noteikti ieslīktu dziļā depresijā. heh…
  Tu jauc sūdus ar īstajiem.

  Pie tam – ir zināmas robežas, piem., mašīnas, jaunas fasādes (kā minēji), VecRīga, vēsturiskās vietas uc.

  Tas, ka kaut kādi deviņklasnieki nezina robežas un maitā kopējo priekšstatu apliecina tikai vienu – cilvēku tumsību. Lietas nezināšana. Virspusējība. Vidējā latvietība ar visām tālākajām sekām.

 8. N.R. Says:

  kāda atšķirība vai uz tavas smukās sētas ir sūds vai “īstais”, izbeidz. tu jauc principus ar saprātu …

 9. Ruffian Says:

  Ja arī uztaisītu tādu vietu, kur būtu šiem māksliniekiem legāli pūst to grafiti, tad atnāks vot tādi idiņi un pārrakstīs savus tegus pāri un nebūs ne smuki ne kā.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: